Blog > Komentarze do wpisu
Mission

Mission to latynoska dzielnica San Francisko. Niektórzy mówią, że nie bardzo bezpieczna. Nie zamierzam sama chodzić tamtędy w nocy, więc nie wiem, jak jest naprawdę, ale za dnia było całkiem przyjemnie. Mission słynęła z pierwszej franciszkańskiej misji chrześcijańskiej (stąd nazwa), a obecnie słynie z murali, czyli malowideł na murach, które kiedyś powstawały z inspiracji Diego Riviery (męża i kochanka Fridy Kahlo), a dziś nalowane są przez latynoskich arytstów oraz dzieci. W Mission można również spróbować prawdziwych meksykańskich i południowoamerykańskich specjałów po przystępnej cenie. Jeśli piszę prawdziwe meksykańskie jedzenie, takie ono rzeczywiście jest. Świeże, oryginalne składniki, meksykańscy kucharze i... długie kolejki. Wszyscy wiedzą, gdzie dają najlepiej jeść, więc zawsze są tam kolejki. Nawet teraz, gdy piszę tego bloga ślinka mi cieknie. Już teraz wiem, co Tyler miał na myśli, kiedy będąc w Polsce mówił, że brakuje mu meksykańskiej kuchni. W Polsce po prostu nie możliwe jest zjedzenie takiego taco, torta, burito, chorizo czy enchilada. Zatem trzeba ruszyć w podróż, również kulinarną.

Tymczasem zdjęcia z Mission.

 

Mission
niedziela, 22 listopada 2009, lanyun

Polecane wpisy

Komentarze
bayushi
2009/11/22 12:23:42
Jest jedna prawdziwa meksykańska na Kazimierzu na Bożego Ciała chyba. Raz tam zawędrowaliśmy i przenieśliśmy się w dośwadczenia kulinarne z wakacji. Ceny takie sobie, ale za to porcje były ogromne. Miłego odkrywania dalej!
-
2009/11/23 04:45:36
Tak,tak. Masz rację Bayushi, na Bożego Ciała jest Manzana. Jak na polskie warunki jest tam bardzo meksykańsko, jedzenie dość dobre, ale mogłoby być tańsze. Byliśmy tam zimą. Obsługa trochę za bardzo nam się narzucała, wszyscy kelnerzy łącznie z menadżerką co chwilę wypytywali nas czy smakuje. Więc miałam wrażenie, że pod koniec przestało smakować. Ale poza tym polecam.
Stowarzyszenie CTA - Closer
to Asia CTA News - serwis prasowy
Stowarzyszenia CTA - Closer to Asia Click for Kraków, Poland Forecast Monika Burzyńska's Profile
Monika Burzyńska's Facebook profile
Create Your Badge