Blog > Komentarze do wpisu
Jeszcze nie święta

Mimo, ze do Świąt Bożego Nardzenia jeszcze daleko, a przed nami jeszcze jedno święto, we czwartek 26 listopada, czyli Święto Dziękczynienia, na Union Square w San Francisco już dziś stanęła olbrzymia choinka, którą właśnie przyozdabia się tysiącami światełek. Tuż obok niej urządzono lodowisko pod palmami. Marnizna, a poza tym rozmiary pozostawiają wieledo życzenia. Na szczęście w Yerba Bueana Garden znajduje się kryte lodowisko z prawdziwego zdarzenia.

Zdziwiliśmy się kiedy na najsłynniejszym hotelu o nazwie Westin St. Francis ulokowanym właśnie przy Union Square zobaczyliśmy powiewającą polską flagę. Czyżby zawitał tu dziś jakiś znany Polak? Niestety, dziś po prostu była kolej na polską flagę. Jutro zawiśnie inna. Na szczęście nasza flaga udokumentowana na zdjęciu.

 


 

W ramach poprawności politycznej Amerykanie nie mówią już Christmas. Teraz jest "holiday season" (czas wakacji), szczególnie w takim wieloetnicznym środowisku jakim jest SF. No bo nie tylko Boże Narodzenie się zbliża, ale nadchodzi również żydowska Chanukah, a i pewnie inne religie też mają, co świętować. A nawet,  jeśli ktoś nie jest wierzący, a większość nie jest, warto mieć kolejny powód do ferii i przerwy w pracy.

Poza tym jak twierdzi Christian Lander "White people will often say they are 'spiritual' but not religious. This usually means that they will belive in any religion that doesn't involve Jesus." (Biali ludzie mówią często, że nie są religijni, lecz uduchowieni, co oznacza, że uwierzą we wszystko, co nie ma związku z Jezusem).


poniedziałek, 23 listopada 2009, lanyun

Polecane wpisy

Komentarze
2009/11/23 05:18:02
szkoda ze nie podeszlas do nas :) jezdzilismy obok
-
2009/11/23 08:39:29
Wypatrywaliśmy Was, ale nie widzieliśmy. Byliśmy tam krótko, potem zmyliśmy się na pyszną kawę niedaleko Dolores Park. Jakoś takie małe i liche lodowisko do mnie nie przemawia, tym bardziej po wpadce z tym gospel.
W każdym razie w następną niedzielę, będę tam o 11.
A prawdziwe lodowisko to YBG.
Stowarzyszenie CTA - Closer
to Asia CTA News - serwis prasowy
Stowarzyszenia CTA - Closer to Asia Click for Kraków, Poland Forecast Monika Burzyńska's Profile
Monika Burzyńska's Facebook profile
Create Your Badge