Blog > Komentarze do wpisu
Zmiany

Będzie o zmianach. Każdy ich doświadcza, są nieodłącznym elementem życia. Czasem dzieją się bez naszej zgody, bez naszej wiedzy, a czasem sami je powodujemy, świadomie lub nie. Można je lubić, można pałać do nich z zasady odrazą. Mogą być na lepsze albo na gorsze.

Będzie o zmianach świadomych. Bywa, że coś nam nie pasuje, więc to zmieniamy. Otoczenie, sytuację, przyjaciół. A nawet i siebie. Pracujemy nad sobą. Zmieniamy, chcemy być inni, bo wydaje nam się, że co inne, to lepsze.

Będzie o zmianach dobrowolnych. Zmiany czasem są na nas wymuszone. Ktoś lub coś wywiera na nas taką presję, że musimy siebie lub coś innego zmienić. Czasem zmieniamy na lepszy model, ale czasem ten lepszy, psuje się tak samo jak ten poprzedni. Więc nic nam po takiej zmianie, tylko rozpacz jeszcze większa.

Będzie o zmianach naturalnych. Naturalnie zmieniają się pory roku. Świadomie (no bo się wie, że po zimie przychodzi wiosna), dobrowolnie (nikt nie każe latu odchodzić, samo jakoś wybrzmiewa) no i naturalnie, bo taka właśnie ich natura.

Będzie o zmianie świadomej, dobrowolnej i naturalnej. Taka jest moja zmiana.

W zasadzie nic wielkiego, chodzi jedynie o zmianę miejsca zamieszkania. Jednak dla mnie to WIELKA sprawa, wielka zmiana. Zmieni się bardzo wiele. Począwszy od kontynentu, pogody, ukształtowania geograficznego, przez wielkość miasta, różnorodność jego mieszkańców, na jedzeniu i mieszkaniu kończąc. Zapewne po drodze znajdzie się jeszcze tysiące rzeczy, które się zmienią. Mam nadzieję, że uda mi się je opisać.

Wreszcie zmieni się życie. Sześć ostatnich lat spędzonych na studiach, dyplomy, praca - to wypełniało mój czas dotychczas. A jaka zmiana teraz? Mam nadzieję, że od tej pory będę czytać te książki, które wybiorę z własnej woli, a nie te, które trzeba czytać z powodu studiów. To tak na początek, mała zmiana, która jednak bardzo cieszy.

czwartek, 08 października 2009, lanyun

Polecane wpisy

  • Wesołych Świąt, Merry Christmas, Frohe Weihnachten, 圣诞快乐!

    Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszystkim czytelnikom bloga życzę radości, miłości, rodzinnej atmosfery, smacznej Wigilii, spokoju oraz odpoczynku.

  • Filozoficzna myśl dnia

    Ponieważ uczę się dziś filozofii, a dokładniej filozofii człowieka, pojawi się teraz myśl filozoficzna. Uważam, że autor trafił w samo sedno. Już jakiś czas tem

  • Bez specjalnego tytułu

    Już jakiś czas nie pisałam. Na swoje usprawiedliwienie mogę powiedzieć, że nie bardzo było o czym. Jakkolwiek zawsze mogę napisać o tym, że nie mogę zdecydować

Stowarzyszenie CTA - Closer
to Asia CTA News - serwis prasowy
Stowarzyszenia CTA - Closer to Asia Click for Kraków, Poland Forecast Monika Burzyńska's Profile
Monika Burzyńska's Facebook profile
Create Your Badge