Blog > Komentarze do wpisu
Najlepsza praca na świecie
Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania - powiedział przedstawiciel australijskich władz, komentując zamieszanie, jakie wywołało jedno z ogłoszeń o pracę.
 
"Najlepsza praca na świecie", jak określają swoją ofertę władze australijskiego stanu Queensland, cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród internautów. W ciągu zaledwie trzech dni stronę internetową z ogłoszeniem odwiedziło ponad milion osób, co spowodowało ostatecznie, że przestała ona działać. I to pomimo faktu, że stanowy urząd odpowiedzialny za turystykę zwiększył liczbę serwerów z jednego do dziesięciu - podaje serwis BBC News.

Czym Queensland tak zainteresował internautów? Półrocznym kontraktem na Wyspie Hamiltona zlokalizowanej na Wielkiej Rafie Koralowej, u północno-wschodniego wybrzeża Australii. Nie są wymagane żadne oficjalne kwalifikacje oprócz chęci do pływania, nurkowania i żeglowania. Do tego darmowe mieszkanie w 3-pokojowym domu z basenem i pensja w wysokości 70 tysięcy funtów.

Zatrudniona osoba pełnić będzie funkcję opiekuna wyspy, pracować będzie jednak tylko 12 godzin w miesiącu. Do jej obowiązków należeć będzie karmienie niektórych żyjących tam gatunków ryb, a także zbieranie poczty z wyspy. Oprócz tego zatrudniona osoba będzie prowadzić blog, pamiętnik ze zdjęciami oraz dostarczać klipy wideo, co ma zachęcić turystów do odwiedzenia regionu.

Do tej pory przesłano już ponad 2 tysiące zgłoszeń wideo, do 22 lutego, gdy zakończy się rekrutacja, spodziewanych jest kolejnych kilkadziesiąt tysięcy. W maju 11 kandydatów zostanie zaproszonych na wyspę, gdzie spędzą cztery dni poświęcone na ostateczne rozmowy kwalifikacyjne. Praca zacznie się 1 lipca.

Wyspa Hamiltona - Wielka Rafa Koralowa
- Wyspa Hamiltona - Wielka Rafa Koralowa

 Żródło: http://di.com.pl/

piątek, 30 stycznia 2009, lanyun

Polecane wpisy

  • Powrót na Daleki Wschód i Kampanie Społeczne

    Poniedziałek, dokładnie tydzień do następnej podróży-pracy. Tym razem czeka mnie coś nowego, więc nie ukrywam lekkiego podekscytowania, ale też mobilizującego s

  • Czerwony Konik Oli

    Przedstawiam Państwu Czerwonego Konika. Konik to niezwykły. Brak mu podkówek, brak mu biegunów, ale za to jest czerwony, a przede wszystkim bajkowy. Nie oznacza

  • Leń kontrolowany

    Zmarnotrawiłam już dziś wystarczającą ilość czasu, żeby na koniec dnia oddać się wibracjom przyjemnymch dźwięków. Lubię to marnotrawstwo. Od czasu do czasu sie

Stowarzyszenie CTA - Closer
to Asia CTA News - serwis prasowy
Stowarzyszenia CTA - Closer to Asia Click for Kraków, Poland Forecast Monika Burzyńska's Profile
Monika Burzyńska's Facebook profile
Create Your Badge