Blog > Komentarze do wpisu
Chiński Nowy Rok 2009

 

Już jutro 26 stycznia 2009 zaczyna się Nowy Rok w Chinach. Będzie to rok,  Brązowej Krowy. Jednak tak na prawdę w chińskim zodiaku znaleźć można bawoła, a nie krowę. Dlaczego więc to będzie Rok Krowy, a nie Bawoła? W chińskim zodiaku jest 12 zwierząt i każde z nich ma odmianę yin i yang, czyli żeńską i męską. Nowy Rok będzie odmianą żeńską, czyli: krowa. Dlaczego brązowa? Pięć elementów jest kolejno przypisywanych do każdego roku i w tym roku tym elementem jest Ziemia, czyli kolor brązowy.
Co Chińczycy mówią o przyszłym roku? Ziemia jest bardzo silnym elementem, aby ją ruszyć potrzeba dużo siły i energii. To oznacza, że w nadchodzącym roku trudno będzie o nowe możliwości, nie będzie wiele szans do wykorzystania. Dlatego powinniśmy łapać każdą chwilę i każdą szansę, bo będzieich niewiele.
Z czym kojarzy się ziemia? Ze stałością, nieruchomością, dlatego w tym roku ważny będzie rynek nieruchomości. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że rynek nieruchomości się ustabilizuje. Poza tym Rok Brązowej Krowy, to rok dodatkowej wytężonej pracy.

niedziela, 25 stycznia 2009, lanyun

Polecane wpisy

Stowarzyszenie CTA - Closer
to Asia CTA News - serwis prasowy
Stowarzyszenia CTA - Closer to Asia Click for Kraków, Poland Forecast Monika Burzyńska's Profile
Monika Burzyńska's Facebook profile
Create Your Badge